Основні вимоги до написання новин (Інтернет-видання)

Написано після прочитання книги Олександра Амзіна «Новостная интернет-журналистика». Ну, не стільки написано, скільки занотовано… Речі доволі банальні, але дуже корисні для кожного, хто займається новинною Інтернет-журналістикою.


Про обов'язку відсутність «авторської позиції», принцип «перекинутої піраміди», «бек» мовчу – це і так зрозуміло.

Заголовок – не більше семи слів. У заголовку обов'язково має бути дієслово. Важко, звичайно, вийти саме на сім слів, але варто запам'ятати: короткий влучний заголовок – це значно краще, ніж довгий і не влучний.

Не треба писати у заголовку «може бути». Або було, або є, або буде. Якщо «може» – то не зовсім новина.

Заголовок – це вся новина одним реченням.

Канцеляризмам – смерть. Замість «запропонував поставити питання на голосування» ліпше – «запропонував проголосувати». Не «допустив зіткнення з деревом», а «врізався у дерево». Не «зазнав травми», а «травмувався».

Краще два простих речення, ніж одне складне.

Ліпше розбити новину на кілька абзаців, ніж впхнути вісімнадцять речень в один.

Не треба вживати дієслова у пасивному стані. «Правоохоронцями виявлено сто кущів коноплі» – неправильно. «Правоохоронці виявили сто кущів коноплі» – правильно.

Синоніми. Наприклад, спікер у новині може «говорити», «заявляти», «зазначати», «повідомляти», «пояснювати», «відповідати», «наголошувати» тощо.

Моніторинг. Потрібно слідкувати за своїми темами.

Особлива увага – форуми і блоги, соціальні мережі. Там – не відшліфоване редакторами життя, а справжнє. Але не плутати з проплаченими постами.

Дуже бажано перечитувати написане.

Читач обожнює картинки. Тому, якщо є час, новину треба ілюструвати.

Новина – сухо, лаконічно, без епітетів і метафор (це не означає, що можна вживати оксюморони), але водночас – просто і зрозуміло. Не можна писати: «…відомий далеко за межами України виконавець шансону Василь Пупкін». Треба: «…співак Василь Пупкін».

І жодних ініціалів! Не В. Пупкін, а Василь Пупкін. Писати ім'я треба повністю, навіть якщо він і співає шансон.

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.