Листи і відгуки

Найважливіше в роботі журналіста – зворотній зв'язок. Якщо ж на публікації немає відгуків – значить, їхні автори не зуміли зачепити вас, шановні читачі, за живе. Інакше кажучи – гнати треба таких авторів у три шиї.

На щастя, у нас гнати нема кого. На «традиційну», паперову, пошту приходить купа листів. Нам пишуть на електронку. Бувають дні, коли телефон розривається від дзвінків. Ми не можемо опублікувати все, що читаємо чи чуємо. Але ми раді, що наші матеріали знаходять свого читача.

Чи не найбільше відгуків надійшло на життєву історію про сусідську війну, надруковану в №19 від 8 грудня.

Нагадаю коротко, про йшлося в статті.

Дві сім'ї в одному з сіл Бобринецького району не можуть помиритися. Від цього страждають діти. Старша на два роки дівчинка постійно знущається над своїм молодшим сусідом. Той – теж не подарунок, свого часу примудрився відбитися від неї сокирою. Взаємини між родинами поступово заходять у глухий кут, поступатися не хоче ніхто.

«А так звані правоохоронні органи, до яких жінка двічі зверталася? – обурюються у листі мешканки Мартоіванівки Олександрійського району Марія Кучітко, Ольга Сокур, Надія Покотило та Людмила Вітренко. – Чиє право вони тепер захищають, що ніякої реакції на побиті вікна та отруєних собак? Це вже злочин, і винних треба шукати, щоб вони відповіли».

Обізвалася і мама героїні публікації. Вона зателефонувала до редакції і запевнила, що насправді все не так. Її донька ні в чому не винна, а матір хлопчини взагалі частіше проводить час з пляшкою, ніж зі своїми дітьми. До того ж, за словами жінки, описаний у матеріалі випадок агресії з боку Максима – не єдиний, він грішив цим і раніше.

Були ще листи і дзвінки з приводу «Сусідської війни»…

Але!

Шановні опоненти Максимка і його прихильники! Шановні батьки обох дітей! Питання зовсім не в тому, хто винний. І не в міліції питання. І бог з ними, з побитими вікнами, це можна пережити, забути і ніколи не згадувати. Воєнні дії треба припиняти, бо вони, м'яко кажучи, дітям особливих радощів не принесуть. Якби дві родини помирилися хоча б напередодні Нового року – це був би найкращий подарунок Максимку і Насті.

Багато відгуків приходить на «Гарячу лінію». Однак тут хочу наголосити: Новини Кіровоградщини до «Лінії» не мають жодного відношення, ми просто регулярно пишемо про її роботу. Тому всі прохання на кшталт «у мене вимкнули радіо, допоможіть» слід адресувати саме туди. Ми, на жаль, не маємо змоги займатися вирішенням подібних проблем.

…Приємно, коли комусь дякують. «Я від усього серця хочу сказати: «Спасибі!» депутату Кіровоградської міської ради Олександру Горбунову, – читаємо у листі жительки Кіровограда Л.М. Коляди. – Мені особисто він виділив гроші на рентген, ультразвукове дослідження і на ліки. А тепер зробив подарунок до Нового року: закупив і привіз мені додому овочі. Так що на зиму я тепер забезпечена. Бажаю йому і всім депутатам міської ради здоров'я та всіляких успіхів!»

Не менш приємно, коли нас конструктивно критикують: тоді стає зрозумілим, що видання уважно читають. Григорій Тригуб із Бобринця пише, що в газеті мало новин з його малої батьківщини. Справедливо, будемо виправлятися.

А ще приємніше – коли нас вітають. «Добру справу робите, що «народжуєте» нові інформаційні видання, мені це до вподоби, – здалеку починає той же Григорій Тригуб. – А так як наближається Новий рік і вас вітатимуть колеги, керівництво області та інші люди, я хочу всіх їх випередити і привітати першим. Бажаю вам найдорожчого – міцного здоров'я. Хай з вами завжди будуть попутниці – Віра, Надія і Любов!»

Щиро дякуємо. Ви, пане Григорію, таки випередили всіх! І вам, і взагалі всім нашим вірним читачам у новому році – лише найкращого. Хай лихо оминає ваші родини стороною.

Оригінал публікації

5 коментарів:

 1. Який тираж у 2012 році у газети?

  ВідповістиВидалити
 2. Андрюшка, ти ще з запою не вийшов? Коли відповідь буде на попереднє запитання?

  ВідповістиВидалити
 3. Та я і не був у запої, якось не склалося -)

  Тираж - 92523 примірники щоразу. Причому на відміну від багатьох ми вказуємо реальні цифри.

  ВідповістиВидалити
 4. а через передплату ЗА ГРОШІ скільки?

  ВідповістиВидалити
 5. Послухай, Аноніме, ти мене трохи дістав. Надсилай офіційний запит - і всю інформацію, яка не є комерційною таємницею, тобі нададуть. Крапка.

  ВідповістиВидалити

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.