Про вищу освіту. Профільну

Мені часто закидають відсутність профільної освіти. Не може буцімто людина без «корочки» журналіста працювати редактором газети. Ну не вистачить, мовляв, у неї знань, навичок тощо.

У авторки статті про «Синдром дракона» у «Кіровоградській правді» профільна освіта є. І що?

Згаданий опус – суцільна лажа, від першого до останнього слова. Починаючи абсолютно невмотивованим бажанням «журналістки» облити брудом творців серіалу (фільм – «халтура», хоча вона його – як і ніхто поки – не бачила) і закінчуючи фактологічними помилками (облдержадміністрація фінансувала зйомки тощо).

Який сенс у профільній освіті, якщо з-під пера (чи клавіатури) потім виходять такі нісенітниці? Жодного.

І я би не вважав цей випадок дурістю окремо взятого автора. Ні. Б’юся об заклад: зі ста студентів факультету журналістики (редагування? Як правильно?) КДПУ адекватну новину про якусь подію напишуть максимум десятеро. Новини – це основа журналістики, але робити їх випускники профільного, пардон, факультету не вміють. Не тому, що дурні, а тому, що їх не навчили.

Що вже говорити тоді про спроби рецензій на фільм, який ще навіть не змонтували…

3 коментарі:

 1. Андрію, не вже ви вважаєте, що у нас є у Кіровограді де "профільно" навчають журналістиці? В КДПУ то філологія, на яку одягнули фантик "журналістики". У нас ніколи не було ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ШКОЛИ, то звідки візьмуться журналісти з профільною освітою. Ваш приклад хоч і в тему, але не зовсім вдалий. Та й журналістів з великої літери - 3 ІМ"ЯМ, або рівня Сергія Лещенка, Мустафи Найєма, Лігачової і т.д. - у нас практично немає, і навряд чи буде. Назвіть мені хочаб декілька журналістів в області, які є авторитетами в цій галузі, а не холуями? Або хочаб одного - рівня Сергія Лещенка.

  ВідповістиВидалити
 2. Абсолютно з вами згоден. Я і мав на увазі, що сенсу саме в ТАКІЙ профільній освіті - жодного.

  Є ще така штука. Дуже багато відомих журналістів не мають профільної освіти. Той же Найєм закінчив (цитую Вікіпедію) "кафедру інформаційно-вимірювальної техніки факультету авіаційних і космічних систем Київського політехнічного інституту".

  ВідповістиВидалити
 3. Так, освіта взагалі це не "корочка", а багаж знань, вмінь, навичок тощо. Більш підходе слово "ОСВІЧЕНІСТЬ". А профільна чи не профільна, то таке... Як немає хисту і клепки в голові - ніякий інститут цього не дасть. Але ж є гарні журналістські школи у "Могилянці" та в універі Шевченка. Все інше по Україні - філологи з фантиком "журналістика". А філологія і журналістика різні речі, як на мене. Можна бути гарним філологом, але ніяким журналістом. Тут спрацьовують інші чинники і ОСОБИСТІСТЬ.

  ВідповістиВидалити

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.