Операція «Роз’єднання»?

Минулий політичний тиждень запам’ятався передовсім доволі оригінальною листівкою, написаною від імені лідера об’єднаної опозиції Валерія Кальченка.

Нагадаємо передісторію створення союзу борців зі «злочинним режимом». Головними політичними силами, які ввійшли до нього, стали партії «Батьківщина» (очолювана в області Валерієм Кальченком) і «Фронт змін» (Андрій Табалов). Союзники спробували провести кілька спільних акцій (хоча лідерів обласних організацій на них практично не було) й організували кілька прес-конференцій, на яких із усіх сил, але без конкретики розкритикували владу.

На цьому, здавалось би, пристрасті трохи вщухли. Аж ні!

На папірці формату А-4 ‒ звернення Валерія Кальченка до кіровоградців. Окремі моменти варті того, щоб процитувати їх (орфографію та пунктуацію збережено).

«Я глибоко переконаний, що рішення про об'єднання виборчих списків ВО «Батьківщина» та «Фронту змін» було швидкоплинним та передчасним. Особливо негативно це «поглинання», інакше його назвати я не можу, відбувається саме в нашому місті. На превеликий жаль центральне партійне керівництво «Фронту Змін» та особисто Арсеній Яценюк, не мають повної інформації, що в дійсності відбувається у Кіровоградській обласній організації «Фронту змін». А саме: Керівником обласного осередку «Фронту Змін» є Андрій Табалов ‒ син відомого одіозного Олігарха Олександра Табалова. І саме цю молоду недосвідчену людину, з потужним натиском, та за великі гроші намагаються проштовхнути крізь партійне керівництво обох партій, як кандидата в депутати Верховної Ради України від об'єднаної опозиції саме по місту Кіровограду».

«До мене як до депутата Верховної Ради України неодноразово надходили скарги на вкрай низку якість хліба що виробляє підприємство Табалових, и це дуже болюче питання тому що родина Табалових є монопольними власниками цілої галузі.

Я не можу заплющити очі, та не звертати уваги на те як, за останні місяці десятки людей цинічно були звільнені Табаловим з роботи без попередження, за безглуздими звинуваченнями! А як забути яскраву участь Пана Табалова у минулих виборах, а саме чисельні фальсифікації спроби втручання в процес голосування? Як забути про організацію каруселей з виборчими бюлетенями, тиск та залякування членів виборчих комісій? Як сьогодні я можу йти пліч о пліч з людьми які ще вчора витрачали купи грошей для того щоб за будь яких умов зняти з виборів і усунути мене - єдиного народного кандидата, в боротьбі за посаду мера».

«Враховуючи чисельні скарги та нарікання з боку моїх виборців ‒ простих людей та підприємців міста, на шахрайську бізнесову діяльність «родини» Табалових, я не маю іншого вибору, і буду змушений самостійно висувати свою кандидатуру кандидатом в депутати Верховної Ради України по місту Кіровограду, як член ВО «Батьківщина».
Сам Кальченко відразу після появи листівки в Кіровограді поспішив заявити, що не має до неї жодного відношення, і звернувся до міліції, СБУ, прокуратури і голови облдержадміністрації Сергія Ларіна. Андрій Табалов повідомив, що не звертає уваги на подібні «опуси» і взагалі вважає, що вони лише додають йому рейтингу.

Як би там не було і хто б, зрештою, не виявився справжнім автором листівки, але розкол у таборі опозиціонерів цілком може статися вже найближчим часом. Табалову, вочевидь, не дуже комфортно перебувати в одній упряжці з Кальченком, який має серед кіровоградців не надто велику популярність після свого демаршу в 2006 році. (Тоді його обрали і мером обласного центру, і народним депутатом. Кальченко, не довго думаючи, віддав перевагу роботі в парламенті.)

Багаторічному ж лідеру обласної «Батьківщини», в свою чергу, не дуже подобається ділитися владою з молодим і амбітним Табаловим…

Оригінал публікації

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову