Дві історії з запахом

На щастя, Інтернет не передає запахів. Інакше ви могли б потерти монітор і відчути брак повітря.

Мешканці п’ятиповерхівки на проспекті Правди 14/22 у Кіровограді півтора місяці потерпають від запаху фекалій, що розноситься будинком із прорваної каналізації.

‒ Півтора місяці смердить, ‒ говорить завідуюча будинком Ганна Бур’янська. ‒ Нібито прорвало каналізацію десь на шляху від будинку до колектора. Тепер усі стоки збираються в підвалі, а там земляна підлога, вони у неї всмоктуються…

За словами Бур’янської, ЖЕК №3, який обслуговує будинок, допомагати не поспішає.

‒ Ми останні тижні в ЖЕК, наче на роботу, ходимо, ‒ обурюється завбудинком. ‒ Щоразу обіцяють допомогти, зробити щось, а потім починається – то в них трактора немає, то ще чогось. А в квартирі тим часом дихати немає чим – у прямому сенсі слова.

Додзвонитися в ЖЕК №3 Новинам Кіровоградщини не вдалося – там ніхто не бере слухавку.

У відділі експлуатації та ремонту житлового фонду головного управління житлово-комунального господарства Кіровоградської міськради минулої п’ятниці пообіцяли розібратися в ситуації.

…Невеликий потічок із нечистотами впадає в Сугоклею.

‒ Тиждень тому почала масово гинути риба, ‒ розповідає мешканець Соколівського (Кіровоградський район) Руслан. ‒ Спочатку багато зібралося біля дамби. А потім і попід берегами можна було знайти.

З Русланом розмовляємо на березі Сугоклеї. Під ногами тече струмочок (на знімку).‒ Це – нечистоти з каналізації, ‒ пояснює наш співрозмовник.

Запах від струмочка красномовно свідчить, що фільтрів на його дорозі трапляється мало.

Трохи далі від цього «притоку» Сугоклеї рибалить ще один місцевий.

‒ Ну і як, ловиться? ‒ цікавимось у чоловіка.

Той неквапом запалює цигарку й відповідає:

‒ Та ні. Але мені й не треба. Мені головне – з вудкою посидіти кілька годин…

У телефонній розмові з Новинами Кіровоградщини заступник Соколівського сільського голови Інна Завірюха розповідає, що вирішити проблему зі стоком нечистот у Сугоклею не так уже й просто.

‒ Треба більше мільйона гривень, щоб поставити станцію біологічної очистки, ‒ каже вона. ‒ Це каналізаційні стоки від двох ОСББ. Очисні споруди, які там стоять ще з радянських часів, просто не справляються.

В обласній екологічній інспекції говорять, що планують 5 вересня перевірити згадані ОСББ. Щоправда, це ніяк не вирішить проблему мільйона гривень…

Фото Павла Волошина

Оригінал публікації

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову