Подвійний «УДАР»


Передвиборча програма кандидата в народні депутати в 99-му окрузі (Кіровоград) від Християнсько-демократичної партії Геннадія Заболотного написана на комп’ютері партії «УДАР» і майже співпадає з програмою кандидата від «УДАРу» Максима Кідрука.

Спочатку – прелюдія. Ідея цього тексту навіяна блогом відомого українського журналіста Сергія Лещенка, який скачав собі на комп’ютер передвиборчі програми кандидатів у нардепи й покопався у властивостях файлів.

Річ у тім, що на сайті ЦВК програми мажоритарників викладені у форматах doc або docx, рідше – rtf. Це дозволяє взнати про кандидатів чимало нового.

Алгоритм нехитрий. Зберегти файл у будь-яку папку (rtf після цього треба за допомогою текстового редактора Word перевести у doc чи docx). Потім клікнути правою кнопкою миші на ярлику файлу й обрати команду «Властивості». На екрані з’являється діалогове вікно з властивостями документа, у яких відображається його автор, організація, на комп’ютері якої цей файл створювався, тощо.

Нерідко рядки заповнені суто технічною інформацією, з якої нічого «не витягнеш». Проте буває й інакше.

От, скажімо, з програми самовисуванця Андрія Богдановича (першого заступника генерального директора Кіровоградської державної телерадіокомпанії) зрозуміло, що писав він її на своєму робочому комп’ютері.

У полі «Автори» зазначено: bogdanovich. Назва організації теж не змушує довго думати − odtrk. А з часу створення файлу – 22:15 – стає зрозумілим: Богданович як сумлінний державний службовець ламав голову над тим, що він робитиме у Верховній Раді, не в робочий час.У властивостях файлів програм трьох провладних кандидатів – Олександра Шаталова (99-й округ), Станіслава Березкіна (100-й) та Віталія Грушевського (101-й), − вказаний один і той же автор. Точніше, авторка − Mikulska. Хто це – невідомо.

Програми ще двох кандидатів від Партії регіонів – Олександра Єдіна (102-й округ) та Сергія Кузьменка (103-й) – мають інших авторів. Що показово, всі п’ять програм створювалися 1 вересня. Своєрідна ілюстрація одного з передвиборчих гасел «регіоналів» «Єдина команда» − документи розглядаються централізовано, партійна дисципліна значної самодіяльності не передбачає.

Комп’ютер, на якому написана програма самовисуванця у Кіровограді Віктора Іванова (начальника спецінспекції міськради), називається Allkr_kirnet. Давно покинутий блог медіа-групи «весь Кіровоград», яку очолює кандидат від «України – Вперед!» Олександр Дануца, мав адресу allkr.livejournal.com. Збіг перших п’яти літер? Можливо.Програми двох кандидатів у 101-му окрузі – самовисуванця Євгенія Золотарьова і представника Народно-демократичної партії Олександра Боденчука − також мають спільне походження. Автор файлів один − nikv. Організація – теж (IK).

Подібних прикладів можна наводити ще багато. Трапляються і просто смішні абревіатури, і загадкові збіги тощо. Однак пора переходити до найцікавішого.

Властивості файлів усіх програм кандидатів-мажоритарників від «УДАРу» мають абсолютно однаковий вигляд. Назва − БІЙ ЗА УКРАЇНУ. Автор − Alex. Організація − Computer. Причому це стосується не лише Кіровоградської області, а й усієї України.Порівняйте з властивостями файлу передвиборчої програми кандидата в народні депутати (Кіровоград) від Християнсько-демократичної партії Геннадія Заболотного і спробуйте знайти десять відмінностей. Назва − БІЙ ЗА УКРАЇНУ. Автор − Alex. Організація − Computer.І це ще не все.

Майже ідентичні й самі тексти програм Геннадія Заболотного та його колеги від «УДАРу» в 99-му окрузі Максима Кідрука.

Кідрук: «Зламати корупційну систему. Провести антикорупційну люстрацію. Звільнити корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів».

Заболотний: «Ліквідувати корупційну систему. Провести антикорупційну люстрацію. Звільнити корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів, яким чужі норми моралі, справедливості, порядності».

Кідрук: «Запровадити: народну законодавчу ініціативу. Законопроект, підтриманий 150 тисячами громадян, першочергово розглядатиметься парламентом».

Заболотний (на 100 тисяч громадян скромніше): «Запровадити: народну законодавчу ініціативу. Законопроект, підтриманий 50 тисячами громадян, першочергово розглядатиметься парламентом».

Правда, у програмі Кідрука є ще про IT-технології й сонячну енергетику. Головний передвиборчий документ Заболотного містить лише загальні фрази про європейські стандарти життя, боротьбу з бідністю тощо.

Але і це ще не все.

Програми всіх мажоритарників від ХДПУ (а їх в Україні на нинішніх виборах аж троє) ідентичні від першого до останнього слова. Крім того, властивості файлів співпадають із «УДАРівськими».

Програми соратників Кличка теж дуже між собою схожі й відрізняються подекуди суто місцевими «фішками».

От тепер усе.

Як таке могло статися? Варіантів − три.

Перший, політтехнологічний. «УДАР» веде подвійну гру.

Другий, «заробітчанський». Хтось у штабі партії Кличка працює на два фронти.

І третій, фантастичний. Насправді це Геннадій Заболотний (чи хтось із його однопартійців) написав програми для всіх мажоритарників «УДАРу».

Оригінал публікації

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.