Справжня і несправжня опозиція

Улюблене заняття опонентів нинішньої влади – з’ясовувати, хто з них «найопозиційніший», − на Кіровоградщині набирає обертів.

Минулого тижня до боротьби за це почесне звання долучився самовисуванець у 99 окрузі, колишній БЮТівець Сергій Михальонок. І він має всі шанси стати героєм для протестного електорату.

Михальонок скликав прес-конференцію, на якій презентував свою передвиборчу програму. Крім того, екс-БЮтівець «наїхав» на керівництво обласної «Батьківщини».

«Сьогодні купка партійних босів, фактично, зрадили і кинули напризволяще нашого лідера Юлію Тимошенко, − заявив Михальонок. − За мою відкриту і безкомпромісну позицію, мене та десятки моїх однодумців було виключено партійними керманичами з лав партії. А саму обласну організацію цинічно «продали» місцевим олігархам».

Але «героєм» він стане не через це. Михальонок відтягуватиме голоси у своїх колишніх колег по опозиційному табору, тому що й надалі гнутиме лінію «один я за Юлю, а решта її зрадили». Навряд чи до цієї мантри долучиться один із лідерів об’єднаної опозиції на Кіровоградщині Андрій Табалов. (Так і уявляється картина. Одягнений у новенький костюм кіровоградський хлібний магнат стоїть перед воротами Качанівської колонії з транспарантом «Юлі – волю!») Керівник обласної «Батьківщини» Валерій Кальченко, звісно, все заперечуватиме: мовляв, справжній зрадник – Михальонок. Ну а будь-які чвари в опозиційному стані вигідні передовсім провладній партії.

Тим часом об’єднана опозиція змарнувала черговий шанс продемонструвати свою єдність і монолітність та очолити таким чином хіт-парад опозиціонерів. У Кіровограді напередодні 1 вересня з робочим візитом був міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Але акція протесту проти нього широкого резонансу так і не мала. Під стінами ОДА вишикувались кілька десятків людей із лозунгами на зразок «Табачника геть!» Помахали партійними стягами, прокричали гасла. І розійшлися. А Табачник продовжив своє перебування в обласному центрі: вручив ключі від автобусів, побував на презентації історичного посібника й педагогічній конференції (читайте у статті поруч із цією колонкою).

Висуванець від «УДАРу» в Кіровограді письменник Максим Кідрук спробував привернути до себе увагу, подавши судовий позов на кандидата від провладної партії Олександра Шаталова – буцімто останній використовує адміністративний ресурс. З’ясувалося, що Кідрук пише художні твори краще, ніж позови. Суд визнав, що нічого незаконного Шаталов не робить.

Але всіх переплюнув кандидат у народні депутати від партії Королевської «Україна – Вперед!» Олександр Дануца.

До автора цих рядків зателефонувала помічниця Дануци й запитала, чи розмістимо ми в газеті рекламний макет із гаслом «Лише Дануца зупинить Шаталова!» Я переадресував її на нашу рекламну службу.


Через деякий час наші рекламщики зателефонували до помічниці Дануци ще раз: що там, мовляв, із макетами, бо газета вже верстається.

Їм відповіли: «Ми порадились і вирішили у вас не розміщуватись».

Тобто відмовилися самі.

А наступного дня на сайті «весь Кіровоград» (має безпосереднє відношення до Дануци) з’явилась новина (цитата): «Так, кандидат сказав: «Ми звернулися майже в усі друковані, електронні ЗМІ регіону та агенції з розміщення зовнішньої реклами з проханням розмістити один і той самий макет нашої політичної реклами <…> В друкованих ЗМІ нам одразу й категорично відмовили в газеті та на сайті «Новини Кіровоградщини»…

Без коментарів.

…Бігова доріжка. Стартують кілька десятків легкоатлетів. Але частина впевнено рухається до фінішу, а решта зупинилися через кілька метрів після старту і з’ясовують між собою, хто з них виглядає найспортивнішим. Хто переможе?

Оригінал публікації

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову