До жаданого крісла – будь-якою ціною

Передвиборча боротьба часто набуває гротескних форм. Але на цих виборах штаби окремих кандидатів перевершують самі себе, часто перетинаючи межу здорового глузду.Минулого тижня в Кіровограді з’явився черговий анонімний шедевр. Листівка щедро всипана компліментами лідерам об’єднаної опозиції та майже нецензурними висловами на адресу голови обласної організації Партії регіонів Сергія Ларіна і його заступника Олександра Шаталова.

Наведемо кілька цитат мовою оригіналу.

«Валерий Кальченко ‒ это признанный вождь кировоградского движения сопротивления. Андрей Табалов ‒ это кормилец нашего города, самостоятельный и щедрый бизнесмен, порядочный миллионер с человеческим лицом!»

«Для нас Кировоград ‒ родина героев, политической элиты, таких, как Валерий Михайлович Кальченко и Андрей Табалов».

Листівка завершується закликом до вбивства Ларіна й Шаталова: «Ларин и Шаталов, вы ‒ гнойная опухоль на мозге Кировограда. Вас нужно хладнокровно вешать на фонарных столах, которые вы же сами и устанавливаете! Вас нужно закатывать в асфальт, который вы же сами и уложили! Вас нужно расстреливать на стадионах… Мы – истинные патриоты Кировограда – вырежем вас из сердца нашего города каленым железом!»

У відповідь Кіровоградська міська організація Партії регіонів минулої середи провела пікет офісу об’єднаної опозиції.

‒ Такого бруду Кіровоград і область ще не знали, ‒ заявив на початку акції її ведучий, заступник голови обласної організації Партії регіонів Валерій Манухін.

‒ Поясніть своїм штабістам, що вибори мають проходити чесно, ‒ попросив депутат Кіровоградської міськради від Партії регіонів Олег Краснокутський, звертаючись до Валерія Кальченка. ‒ Вибори не вартують того, щоб ми дивилися один на одного через приціл, щоб приміряли один одному стовпи, на яких когось вішатимемо.

Сам Кальченко, який вийшов до учасників пікету, нічого конкретного відповісти не зміг. Та й складно було: його виступ постійно переривався вигуками «Ганьба!» Пікетувальники не дуже прагнули його слухати, яскраво продемонструвавши ступінь довіри до політика. А вже після завершення мітингу Кальченко у приватній розмові (її випадково почув журналіст каналу «Кіровоград» Ігор В’юн) назвав людей, що зібралися на пікет, «кодлом».

Емоційно з приводу листівки у своєму блозі на УЦ висловився самовисуванець від Кіровограда Андрій Богданович: «Можете, шановні блогери, розцінювати як офіційну мою заяву. Поява листівки з закликами фізичного насильства абсолютно все одно кого ‒ це ідіотизм і показник рівня невисокого інтелекту. Є патріотизм, а є ідіотизм».

Дискусія продовжилась того ж дня у прямому ефірі програми «МИ» на обласному телебаченні. Зокрема, один із фігурантів листівки Олександр Шаталов заявив, що, на його думку, її авторство належить штабу Андрія Табалова.

‒ Це карта «свій – чужий», яку постійно розігрує один із кандидатів, ‒ сказав він. ‒ У його газетах постійно проводиться ця тема. (Маються на увазі передвиборчі газети, що закликають голосувати за мажоритарника Андрія Табалова. ‒ Ред.) Стратегія провалюється, людей ця тема «не чіпляє». Тому й було вирішено «продавити» її через скандал.

Валерій Кальченко заявив, що вважає авторами листівки політтехнологів Партії регіонів. Для нього це є практично беззаперечним фактом. Утім, за його словами, він готовий вибачитись, якщо міліція знайде винних і вони жодним чином не стосуватимуться ПР.

Ще один приклад використання нечесних методів боротьби за депутатське крісло продемонструвала кандидат у 101-му окрузі Людмила Супрун.

‒ Людмила Супрун запросила наших голів районних організацій на покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам в Ульянівці, ‒ розповів на тому ж ефірі ток-шоу «МИ» голова Кіровоградської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Віталій Токарєв. ‒ Там вони сфотографувалися з Супрун біля пам’ятника. А потім з’явилася агітаційна листівка з цією фотографією і підписом, нібито ми підтримуємо цього кандидата. Це ‒ дешева і підла провокація.

Представників Людмили Супрун у студії не було, тому почути думку іншої сторони не вдалося. Але не вірити словам Токарєва немає підстав, особливо якщо врахувати, що він 15 вересня на обласному форумі Партії регіонів отримав із рук Сергія Ларіна партійний квиток цієї політичної сили. Хтось, ледь вступивши до партії, агітує за іншу, ‒ картина з розряду фантастичних.

Не гребують «лівими» методами і в Олександрії. У черговому номері газети «Центральному регіону – достойного лідера!» з’явилося соціологічне дослідження, згідно з яким самовисуванка Людмила Давиденко набирає 29,3% голосів на виборах, обходячи всіх своїх суперників.

При цьому автори соцопитування припустилися кількох грубих помилок, дозволити які собі авторитетна фірма просто не може. Вони вказали вісім кандидатів замість зареєстрованих ЦВК дев’яти, не зазначили географію проведення опитування тощо. Більше того, автор блогу «Моя Олександрія» з’ясував, що Українського соціологічного центру «Регіональні ініціативи», який вказаний як виконавець дослідження, не існує у природі.

Кіровоградський «УДАР» також «засвітився» з соціологією.

На електронну пошту Новин Кіровоградщини прийшов черговий прес-реліз від кіровоградської обласної організації партії «УДАР». Цього разу – з результатами соціологічного опитування, проведеного Асоціацією політичних наук (АПН): у 102-му і 99-му округах серед політичних сил лідирує об’єднана опозиція, «УДАР» − другий; кандидати-мажоритарники від партії Кличка і там, і там – також другі.

У розділі «Статут» на сайті АПН вказана її юридична адреса: 25009, м. Кіровоград, вул. Андріївська, 80, кв. 2.

За цією адресою проживає колишній кандидат до Кіровоградської районної ради від партії «Народної довіри» Сергій Васильович Чабаненко. Дата його народження – це важливо – 25 червня 1978 року. Документ Word зі списком усіх кандидатів від «Народної довіри» й досі можна скачати з її офіційного сайту.

А найцікавіша інформація – на сайті ЦВК. 36-м номером у виборчих списках Радикальної партії Олега Ляшка значиться хтось на ймення Чабаненко Сергій Васильович, тимчасово безробітний, мешканець Кіровограда. Дата його народження – точно така ж, як і в людини, на чию адресу зареєстрована Академія політичних наук.

Виходить, що соціологічні опитування для кіровоградського «УДАРу» проводить безробітний кандидат у народні депутати від Радикальної партії Ляшка. Довіряти їм чи ні – риторичне запитання.

До виборів – місяць і один день. Але складається враження, що дехто цілком серйозно вважає: після 28 жовтня життя закінчується. Тому зараз можна лити тонни бруду, випускати дурнуваті листівки… І взагалі, після нас – хоч потоп?

Оригінал публікації

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову