Фанати спустилися з трибун

Кіровоградські ультрас виступили на підтримку сім’ї Павличенків.

49-річному киянину Дмитру Павличенку дали довічне ув’язнення, а його сина Сергія посадили на 13 років. Їм інкримінували вбивство судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова.

Павличенко-молодший – фанат київського «Динамо». На підтримку свого товариша виступили спочатку товариші по вболіванню за улюблену команду, згодом рух поширився і на інші міста. Задля міжнародного розголосу ентузіасти створили сайт theyarenotkillers.com (назва домену перекладається з англійської як «вони – не вбивці»).

На домашньому матчі кіровоградської «Зірки» проти «Буковини» 17 листопада місцеві ультрас вивісили на трибунах величезний банер із надписом «Свободу чесним Павличенко», долучившись таким чином до боротьби за звільнення Павличенків.‒ На фінальному судовому засіданні вся доказова база розвалилася, але прокурор та суддя вирішили, що можуть посадити людей, ‒ розповідає Новинам Кіровоградщини представник фанатського руху в обласному центрі Олексій. ‒ Я переконаний, що ми доб’ємося перегляду судового рішення, і батько та син Павличенки вийдуть на волю.

Як писала газета «Факти», злочин було скоєно 21 березня 2011 року в під'їзді будинку на вул. Голосіївській у Києві. На тілі судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова виявили два вогнепальні та три ножових поранення.

Через кілька днів Дмитра та Сергія Павличенків затримали, причому перший відразу потрапив до списку підозрюваних. Так, уже в день убивства деякі Інтернет-видання повідомили, що у загиблого було багато недоброзичливців, зокрема киянин, що розмістив в Інтернеті гнівного листа на адресу Зубкова.

Чоловік заявляв, що суддя виніс рішення, яке суперечить закону, та позбавив його сім'ю даху над головою. Дмитро Павличенко розповідав про свою ситуацію на телеканалах, двічі організовував прес-конференції. Втім, саме це й дало багатьом привід сумніватися в тому, що злочинець дійсно він: мовляв, невже людина, яка намагалася вирішити проблему правовим шляхом і мала реальний шанс домогтися цього, могла піти на вбивство?

Водночас, на думку суду, в справі є беззаперечні докази вини Павличенків. Суддя Галина Бондаренкова заявила, що на місці вбивства знайдено речі, на яких залишилася кров підсудних. А на масці, яку, за версією слідства, під час злочину надягав Павличенко-старший (і яку потім знайшли на місці злочину), експерти виявили біоматеріали, які належать Дмитру Павличенку. На інвалідному візку, який злочинці залишили на першому поверсі, попередньо використавши для маскування (слідство стверджує, що, збираючись на вбивство, злочинці влаштували цілий маскарад: взяли інвалідну коляску, марлю, бинти, пляшку води та багато інших предметів), теж знайшли відбитки пальців Дмитра.

Втім, для представників ультрас справа Павличенків – це не лише привід «вступитися за свого».

‒ Ніхто з нас особисто не знав Сергія, ‒ пояснює кіровоградець Олексій. ‒ Ми просто зобов’язані робити це як громадяни своєї країни ‒ підтримувати таких же громадян. Головне – комусь почати. І зовсім необов’язково знати людину, щоб виявити по відношенню до неї солідарність.

25 листопада футбольні фанати організовують марш у Києві на підтримку Павличенків. Після нього подібний захід має відбутися і в Кіровограді ‒ принаймні плани такі у місцевих ультрас є.

Тим часом, за повідомленнями у ЗМІ, адвокат Павличенків готує апеляцію.

Оригінал публікації

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.