Три історії про русифікацію й українську мову

Перші дві взяв із профілю Інни Тільнової «В Контакте».

60-ті роки ХХ ст. Русифікація йде повним ходом. У президії якихось поважних зборів сидить поет Максим Рильський і слухає, як доповідач на прізвище Калюжний розповідає, що між російською та українською мовами нема ніякої різниці. Рильський нахиляється до мікрофона на столі президії й зауважує: «Ну що ви, різниця все-таки є. От російською ваше прізвище звучить Кал Южний, а українською на вас треба казати Гімно Південне». Під загальний регіт промовець кудись зник.

70-ті роки ХХ ст., Київ. Довжелезна черга в гастрономі. До прилавка нахабно протискається молода особа. Микола Лукаш, один із найвизначніших українських перекладачів (до речі, йому першому в Україні вдалося повністю перекласти «Фауста»), звертається до неї: «Куди це ви так поспішаєте, панночко?» Дівиця гордо відповідає: «А я по-вашему не понимаю!» «Нічого, ‒  каже Лукаш, ‒ я можу і по-вашому: куда прешь, блядь?»

Третя історія трапилася з моїм другом на ймення Ігор і прізвисько Бобер. Він поїхав на якийсь рок-фестиваль, попросивши в мене спеціально для цього діла вишиванку. І там, у вишиванці й джинсах, кілька днів ковбасився під музику й пиво. Протискається, значить, Бобер (а слід зазначити, що за розмірами він більше схожий не на безневинну тварину, на честь якої має своє прізвисько, а на ведмедя) у натовпі й випадково штовхає якусь дівчину. «Пробачте, не хотів», ‒ посміхається мій друг до неї. «Аккуратней, не видишь, что ли, куда лезешь?!» ‒ чемно відгукується панянка. Тут Бобер, різко повернувшись до співрозмовниці, аж та сховалася за свого хлопця, видає: «А ви українською, будь ласка, а то я ворожої не розумію…»

Моралі не чекайте, її не буде. Просто три історії.

Коментарі

 1. Кухлик

  Дід приїхав із села,
  Ходить по столиці.
  Має гроші – не мина
  Жодної крамниці.
  Попросив він: – Покажіть
  Кухлик той, що з краю.
  Продавщиця: – Што? Чєво?
  Я не панімаю.
  - Кухлик, люба, покажіть,
  Той, що збоку смужка.
  - Да какой же кулік здєсь,
  Єслі ето кружка!
  Дід у руки кухлик взяв
  І насупив брови:
  - В Україні живете
  Й не знаєте мови...
  Продавщиця теж була
  Гостра та бідова.
  - У мєня єсть свій язик,
  Ні к чєму мне мова.
  І сказав їй мудрий дід:
  - Цим пишатися не слід,
  Бо така сама біда
  В моєї корови:
  Має, бідна, язика
  - І не знає мови!

  Павло Глазовий

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»