Вісімнадцять днів до «кінця світу»

Лишилося вісімнадцять днів. На кухнях, у громадському транспорті, ввечері перед сном – тільки й розмов про страшне пророцтво індіанців майя: 21 грудня 2012 року – всім і всьому капець.

‒ То буде кінець світу чи ні? ‒ питає в маршрутці свою сусідку літня жінка.

‒ Звичайно, буде, про це всі кажуть, ‒ впевнено відповідає та.

‒ Он воно як, ‒ непокоїться перша. ‒ Треба круп у соцмагазині накупити, борошна, картоплі.

‒ А я вже запаслася, ще й свічок набрала, ‒ хвастається сусідка. ‒ Не завадять, хай собі лежать про всяк випадок.

Свічки знадобляться, коли вірити заяві тибетського ченця, відомого як Оракул Шамбали. Він переконує, що «практично на всій Землі, близько 8 ранку за київським часом 21.12.2012 настане повна темрява і тиша. Прийде кінець світу. Не буде ні світла, ні електрики, ні зв’язку, ні звуків. Земля в цей момент проходитиме через галактичну «нульову смугу». Це стан простору, де гаситься і не може поширюватися ніяка енергія, де відсутні електромагнітні поля у всіх об’єктів. Темрява супроводжуватиметься космічними сполохами, ілюзорними спалахами світла і триватиме приблизно три-чотири дні. Потім світло сонця знову з’явиться».

Всілякі астрологи лякають розташуванням планет, що трапляється один раз на сто тисяч років.

Псевдонауковці посилаються на якісь невідомі широкому загалу дослідження.

Істерією вміло користуються підприємливі люди. Одні здають місця у спеціально обладнаних бункерах. Інші продають продуктові набори. Тим, у кого є почуття гумору, пропонують путівки до Раю та Пекла.

Як тут не згадати, скільки разів уже говорили про кінець світу. Христофор Колумб, наприклад, очікував його 1656 року. Секта «Братів і сестер Червоної смерті» ‒ 1900-го. Аерокосмічний спеціаліст Едгар Уізенант прогнозував уселенський капут на 1988 рік. (До речі, його книга розійшлася тиражем 4 млн примірників, автор отримав величезний гонорар. Але Армагеддон чомусь не настав. Тоді Уізенант виступив із «переглянутим» виданням, перенісши загибель світу на 1989-й. Публіка, втім, устигла розчаруватися в пророцтвах пана Едгара, і книга успіху попередньої не повторила.) Цінителі творчості Нострадамуса планували прощатися з життями в липні 2009-го…

Список можна продовжувати. Проте, судячи з того, що я це пишу, а ви читаєте, жодне з пророцтв не справдилось.

На завершення ‒ цитата з видання «Велика епоха»: «Як пояснив один із вождів народу майя Аполінаріо Чіле Пікстун, всупереч поширеній помилці календар майя нічого не говорить про загибель планети.

«Кінець світу ‒ цілком і повністю західний міф», ‒ зазначив старійшина.

«Прогноз» означає лише те, що завершується певний період часу, згідно з віруваннями майя. Аполінаріо Чіле Пікстун розповів, що вже втомився від цієї істерії та докучливих людей, які своїми запитаннями зводять його з розуму»
.

P.S. Найближчий, після 21 грудня 2012-го, «кінець світу» очікується у 2013-му ‒ зміниться нахил планети. Гарантовано безкоштовні місця в бункерах отримають лише ті, хто зможе пред’явити квитанцію про передплату газети Новини Кіровоградщини на 2013 рік.

Оригінал публікації

Фото: «Високий замок»

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.