Ціна обіцянок

Схоже, українська опозиція зовсім не проти, щоб Юлія Тимошенко ще трохи посиділа у в’язниці.


10 січня представники «Батьківщини» та «Свободи» заблокували парламентську трибуну. Вони вимагали від Ради внести до порядку денного питання про розгляд законопроекту про декриміналізацію окремих статей (повністю він називається «Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України з метою забезпечення міжнародно-правових зобов'язань України»). Зокрема, автор законопроекту Віктор Швець («Батьківщина») пропонує дещо змінити статті 364 та 365 Кримінального кодексу України, за якими засуджена колишня прем’єрка та лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Рада погодилася і затвердила порядок денний.

Але наступного дня за прийняття згаданого законопроекту (офіційною мовою це звучить «за основу» ‒ щоб надалі вже розглядати його детальніше) кнопку на пульті натиснув лише 161 народний депутат. Проти були троє, один утримався, а 224 просто не голосували.

І хто ж ці 224?

Більшість із них, зрозуміло, з Партії регіонів. Усім відома позиція Президента і Почесного голови ПР Віктора Януковича з цього приводу, тож відмова взяти участь у голосуванні цілком обґрунтована й логічна.

Не захотіла бачити на волі Тимошенко і фракція Комуністичної партії, що теж доволі прогнозовано.

З позафракційних народних обранців (усього їх налічується 27) 11 ‒ «за», троє не голосували, а 13 нардепів були відсутні.

А от опозиція здивувала. Суха статистика з офіційного сайту Верховної Ради: «Фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України. Кількість депутатів: 99. За: 75. Проти: 0. Утрималися: 0. Не голосували: 4. Відсутні: 20».

«Фракція Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка». Кількість депутатів: 42. За: 33. Проти: 0. Утрималися: 0. Не голосували: 5. Відсутні: 4».

«Фракція Всеукраїнське об'єднання «Свобода». Кількість депутатів: 36. За: 34. Проти: 0. Утрималися: 0. Не голосували: 2. Відсутні: 0»
.

Нехитрі арифметичні дії дають невтішний для прихильників опозиції результат. 35 «бійців» (відсутніх і тих, що не голосували) відмовилися підтримати декриміналізацію статей, за якими засуджена Тимошенко.

До речі, «відзначилися» й кіровоградські нардепи. Так, за даними сайту ВР, лідера обласної «Батьківщини» Валерія Кальченка і позафракційних (думається, немає сенсу нагадувати феєричну історію, коли батько й син, пройшовши до парламенту від «Батьківщини», у перший же день відмовилися входити до її фракції) Олександра та Андрія Табалових на засіданні сесії не було.

Навряд чи опозиція набрала б необхідну кількість голосів ‒ 226, навіть якщо б «за» проголосували абсолютно всі її «штики». Але питання не стільки в юридичній площині, скільки в моральній. Люди, які ще вчора кричали про необхідність звільнення Тимошенко, не спромоглися на таку дрібничку: прийти на своє робоче місце і натиснути після початку голосування на відповідну кнопку.

Оригінал публікації

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.