Компаніївка: день виборів


У Компаніївському районі відбулися довибори депутата обласної ради. Хто б не виграв – перемога у Партії регіонів?

Голосували за майбутнього представника району в облраді в неділю, 3 лютого. Довибори призначені у зв’язку зі смертю депутата обласної ради (фракція «Батьківщини»), колишнього головного лікаря обласної лікарні Миколи Шевчука. Головними конкурентами були син покійного, завідувач хірургічним відділенням обласної лікарні Олександр Шевчук (його підтримувала «Батьківщина») та регіонал, заступник голови ОДА Олександр Чернявський.

Переможця офіційно оголосять пізніше, на момент підготовки цього номера до друку ще не всі голоси були пораховані. А поки основні учасники виборчих перегонів ‒ Партія регіонів та «Батьківщина» ‒ традиційно заявили кожен про перемогу свого кандидата. За даними опозиціонерів, відрив Шевчука від Чернявського склав 207 голосів. Регіонали навели скромніші дані: за заступника голови ОДА проголосували на 56 людей більше.

У процесі голосування, за інформацією обласної організації Партії регіонів, не обійшлося без порушень. Серед найсуттєвіших: голова однієї з сільських рад перед голосуванням забрала бюлетені й закрила їх у своєму кабінеті (вони повинні зберігатися у сейфі на виборчій дільниці); депутат облради від «Батьківщини» Олександр Чорноіваненко блокував вхід до виборчої дільниці в Компаніївці (силові прийоми вітчизняне законодавство не вітає); місцевий фермер у день голосування на одній із виборчих дільниць закликав голосувати за Олександра Шевчука (агітація у день голосування та за день перед ним заборонена).

Опозиція, у свою чергу, заявила, що ніяких порушень не було, вибори відбулися «у спокійній обстановці».

Трапився і курйоз, який логічно пояснити важко. На одній із дільниць камера каналу «Кіровоград» знайшла нардепа від «Батьківщини», керівника її обласної організації Валерія Кальченка. Статус народного депутата дозволяє йому знаходитись у приміщенні ДВК, але опозиціонер чомусь витяг із кишені та пред’явив посвідчення позаштатного журналіста обласного тижневика «Наш бізнес» (знімок – на 1 сторінці). Навіщо Кальченку цей документ ‒ незрозуміло. (До речі, Новини Кіровоградщини постійно розширюють мережу власних кореспондентів. Тому, якщо у Валерія Михайловича є у творчому доробку цікаві матеріали, ми готові їх публікувати і платити за них гонорари.)Втім, схоже на те, що, кого б офіційно не оголосили переможцем, Партія регіонів усе одно святкуватиме. «Подвиг» батька й сина Табалових, які, пройшовши до Верховної Ради за підтримки «Батьківщини», відмовилися вступити до її парламентської фракції, не дає спокою їхнім колишнім соратникам по опозиційному табору. Олександр Шевчук на прес-конференції, відповідаючи на пряме запитання журналіста (не газети «Наш бізнес»), заявив, що вестиме мову про вступ до фракції «Батьківщини» в облраді лише після того, як стане депутатом. Якщо, звісно, стане.

Одне радує: Табалови обіцяли поповнити лави опозиції у ВР. Тепер ті, кого підтримує «Батьківщина», не роздають порожніх обіцянок, а чесно зізнаються: поживемо – побачимо.

оригінал публікації

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.