Інший Інтернет

На базі інфраструктури Інтернету існує комп’ютерна мережа, що називається «Інший Інтернет» (глибокий, темний, схований). Сайти, які в ній розташовані, недоступні для індексації традиційними пошуковими системами на кшталт Google чи Яндексу, а передивлятися їх можна лише за допомогою спеціального браузера TOR.

Як виникла TOR-мережа, точно не знає ніхто. (Так само неможливо порахувати хоча б приблизну кількість розміщених у ній сторінок.) Є версія, що це була військова розробка американців, однак трапився витік інформації.

«Інший Інтернет» майже на сто відсотків анонімний. Кожен комп’ютер, на якому встановлений TOR-клієнт, є своєрідним сервером, через який проходить трафік. На консолі управління браузером відображається карта мережі ‒ комп’ютери з кількох десятків країн світу. Доступ до сайтів здійснюється через довгий ланцюг зашифрованих з’єднань, тому швидкість невисока.

Сам TOR-браузер можна скачати на офіційному сайті проекту. Ми спеціально не наводимо тут його адресу. І попереджаємо: людям із нестійкою психікою та дітям «занурюватися» у «глибокий Інтернет» не варто. Знайти в ньому щось справді корисне – проблематично, а от натрапити на педофілів чи торговців зброєю або наркотиками ‒ дуже просто.

У «глибокому Інтернеті», як уже писалося вище, відсутня пошукова індексація, тому є популярними каталоги посилань на різноманітні ресурси. Найвідоміший ‒ HiddenWiki, щось на зразок закритої «Вікіпедії». Він містить величезну кількість лінків на не завжди законні сайти. Вірніше, найчастіше незаконні, в «традиційному» сегменті Інтернет подібні проіснували б пару годин, поки сервер не конфіскують правоохоронці.

У «схованому Інтернеті» є все.

От, наприклад, сторінка, присвячена наркотикам. На ній можна знайти інструкції з вирощування марихуани, виготовлення в домашніх умовах амфетамінів, галюциногенів тощо. Будь-хто, зайшовши сюди, може скачати собі відповідні файли.Онлайн-магазин, у якому торгують краденою технікою за дуже демократичними цінами.

Форум, на якому можна замовити практично будь-яку зброю. Зазвичай її доставляють кількома посилками, попередньо розібравши на частини.

Сайт, де зібрана колекція порнографічного відео за участі дітей. (До речі, у «глибокому Інтернеті» є й ресурси, присвячені боротьбі з педофілією.)

Форум, на якому пропонують придбати скіммери (пристрої для зчитування інформації з банківських карт).

Сторінка революціонерів-анархістів із Данії. Правда, зайти на неї й почитати, що там пишуть, можуть лише люди, яким власники сайту довіряють. Інакше кажучи, ті, хто відзначився яким-небудь «сміливим» вчинком: побив іноземця, намалював десь у публічному місці свастику.

Вам ліньки морочити голову з Шенгенською візою? Та не проблема, ви можете купити, скажімо, чеський паспорт. Ну чи іншої країни – на ваш вибір: асортимент фальшивих документів надзвичайно широкий. Тут же продаються американські й інші водійські посвідчення, дипломи вузів тощо.

А ось Silk Road ‒ найбільший сайт із торгівлі вогнепальною зброєю, різними забороненими до вживання речовинами та обладнанням для нарколабораторій.

Більшість ресурсів – англомовні. Але є й російські, приблизно такої ж тематики: зброя, наркотики, фальшиві документи, всілякі збочення.У самій ідеї «схованого Інтернету» ‒ нічого крамольного. Прагнення людей до анонімності цілком логічне, а в деяких випадках (наприклад, у якій-небудь тоталітарній державі) ‒ виправдане. Питання полягає в тому, навіщо ця анонімність. Одна справа ‒ для вільного висловлення своєї думки без побоювань, що «за вами вже виїхали», і зовсім інша ‒ для купівлі наркотиків чи чогось іншого.

Уряди різних країн намагаються боротися з «іншим Інтернетом». Як пише відомий російський блогер Ілля Варламов, «у 2006 році спецслужби Німеччини здійснили захоплення шести комп'ютерів, що працювали вузлами мережі TOR на підставі того, що вони були незаконно використані для доступу до дитячої порнографії. У 2007 році німецька поліція заарештувала в Дюссельдорфі Олександра Янсена, який організував у себе на комп'ютері сервер TOR, через який невідомий відправив неправдиве повідомлення про теракт. Незважаючи на те, що незабаром пан Янсен був відпущений, він вирішив відмовитися від подальшого використання свого комп'ютера як точки виходу TOR».

Новин про те, що українські спецслужби «накрили» якогось торговця зброєю чи наркотиками, педофіла чи іншого збоченця, використавши для цього TOR-мережу, поки немає. Втім, через цілковиту анонімність «схованого Інтернету» вирахувати когось, хто порушує закон, дуже і дуже складно.

…Розвиток технологій – це добре. Можна знайти своїх друзів, із якими не бачилися кілька десятків років, потрібну для складання іспиту інформацію, поділитися своїми емоціями та світлинами… А можна заходити в Інтернет і з зовсім іншою метою. Навіщо він вам ‒ вирішуйте самі. Ми ж вважаємо, що наше завдання – попередити про небезпеку, яка може таїтися у звичних, здавалось би, речах.

Оригінал публікації

Коментарі

  1. Аффтар, не позорься ...
    И не пиши о том, в чем не разбираешься.

    ВідповістиВидалити
  2. Це все цікаво, але анонімність зберігається тільки коли дотримуєшся деяких правил. Наприклад: https://www.torproject.org/download/download#warning . Але і цього не достатньо деякі шлюзи ТОРа контролюються спеціальними підрозділами поліції, міліції, СБ тощо. Так що анонімність там дуже умовна. ДТ (Дорогий Туфель)

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову