Короткий огляд сайтів обласних партійних організацій

 Обласні організації всіх представлених у парламенті партій (крім «Фронту Змін», але він уходить до складу об’єднаної опозиції «Батьківщина») мають свої сторінки в Інтернеті. Новини Кіровоградщини проаналізували, хто працює, а хто створив собі сайт «для галочки».

Почнемо з найбільшої в Україні й області політсили. Веб-представництво Партії регіонів на Кіровоградщині, безперечно, − лідер серед своїх колег і опонентів. Сайт ПР − pr.kirovograd.ua – регулярно оновлюється. Практично щодня на ньому з’являються більше десятка новин. Розділи на сайті – «Про партію», «Обласна організація» тощо – містять усю необхідну (і, що важливо, − свіжу) інформацію.

Є на сторінці регіоналів в Інтернеті й фото- та відеогалереї. Якщо світлини востаннє додавалися вже досить давно, то відеоролики – актуальні. Скажімо, на момент написання статті (4 березня) останнє відео датувалося саме цим числом.

Ну і чи не найяскравіше свідчення популярності сайту – його відвідуваність. Лічильник, установлений на веб-сторінці Партії регіонів, показує, що щодня її читають понад сотню людей. Для сайту обласної організації партії – це дуже пристойні цифри.

Більш-менш регулярно оновлюють свій сайт і комуністи − komunist.kr.ua. Тематика матеріалів – традиційна: «Ні перейменуванню вулиць Кіровограда!», «геть буржуїв!» тощо.

Втім, дещо буржуйське кіровоградським послідовникам Леніна таки близьке. На головній сторінці сайту, під останніми публікаціями, скромно причаївся рекламний банер. Він веде на Інтернет-магазин дизайнерського одягу, де одним із перших товарів значиться футболка з надписом «Служу народу України!»

Лічильник свідчить, що протягом дня на сторінку комуністів заходять трохи більше двох десятків відвідувачів.

Приблизно така ж частота оновлень сайту й у головних антагоністів «червоних» − обласної організації ВО «Свобода» (kirovohrad.svoboda.org.ua). Правда, посилання на футболки «Мой адрес – не дом и не улица, мой адрес – Советский Союз», немає.

Єдиний помічений автором мінус – відсутня інформація в розділі «Контакти». Вірніше, номер телефону там вказаний, але не кіровоградський, всеукраїнський, із розряду тих, що починаються на 0-800. Відтак знайти координати обласної організації неможливо, треба спочатку телефонувати в Київ.

Лічильник на сайті відсутній, тому встановити хоча б приблизну кількість відвідувачів складно.

Якщо регіоналів можна сміливо назвати лідерами нашого імпровізованого рейтингу, комуністів та «свободівців» − середнячками, то на звання найсмішнішого сайту може претендувати веб-сторінка обласного «УДАРу» (kirovograd.klichko.org).

Скажімо, у правому нижньому куті розміщений великий білий знак запитання у червоному кружечку. Клікаєш на нього – і потрапляєш у розділ «Допомога по сайту». З’являється форма зворотного зв’язку, через яку можна зв’язатися з адміністратором, і… відеоролик із лідером партії Віталієм Кличком, у якому той розповідає, що щодня о сьомій ранку ходить до спортзалу. Придумати правдоподібну версію, як ця важлива й актуальна інформація може допомогти відвідувачам сайту, не вдалося.



Архів новин представлений лише за 2013 рік, причому найсвіжіші – з самого низу.

Розділ «Партнери» − порожній. Точно так само неможливо знайти дані про депутатів-«ударівців».

Лічильника немає.

Ну і, нарешті, остання парламентська політична сила – «Батьківщина». Лічильник на сайті облорганізації є. Але краще б його не було: щодня batkirovograd.org читають менше десяти людей. Це й зрозуміло: читати нічого. Остання інформація (на момент написання цієї статті – 4 березня) – стаття про імпортні ліки – за 21 лютого нинішнього року, а перед нею – новина про «побиття» лідера обласної організації «Батьківщини» Валерія Кальченка, датована ще 23 жовтня 2012-го.

Сайт узагалі неймовірно «оперативний» та «актуальний». «Відео дня» − кліп про форум об’єднаної опозиції (12 травня 2012 року), розділи «Вступ до партії», «Керівні органи», «Контакти», «Місцеві організації», «Громадська приймальня» тощо – порожні, на сторінці, присвяченій голові організації Кальченку – лише його телефон у Києві та електронна пошта на домені Верховної Ради…

Коротше кажучи, з сайту видно: робота ведеться «регулярно», боротьба «проти злочинної влади» − «напружена й інтенсивна».

Має своє представництво в Інтернеті й мажоритарник від Кіровограда Андрій Табалов, який поки не ввійшов до складу жодної парламентської фракції, − tabalov-ao.org.ua. Однак, судячи з усього, часу (чи бажання) писати самому в нардепа не вистачає. Його персональний сайт виглядає занадто забюрократизовано. Немає «живого» спілкування, натомість виборцям задля звернення пропонують заповнити страшенно нудну форму з зазначенням місця роботи, прізвища, імені та по-батькові тощо. При цьому повідомляють: «…ваш лист в електроннiй формi не є офiцiйним зверненням i не пiдпадає пiд дiю норм Закону України «Про звернення громадян». Але воно буде обов’язково розглянуте».

Лічильники свідчать, що щодня на сторінку Табалова заходять не більше десяти відвідувачів. Утім, вона з’явилася порівняно недавно, тому робити висновки поки ранувато.

Можна резюмувати: обласні організації Партії регіонів, КПУ та «Свободи» розуміють важливість Інтернету й намагаються регулярно писати про свої здобутки. «УДАР» робить це менше, а «Батьківщина», схоже, взагалі вважає, що її прихильники Інтернетом не користуються. Окремо від усіх – позафракційний Андрій Табалов, прес-службі якого все-таки варто змінити стиль на більш жвавіший (і «живіший»).

Оригінал публікації

Коментарі

  1. Я тільки що натискав у закладках твій блог і думав, що тут до 8-го Березня Яна Андріївна. Боже, як помилився. Тут сайти ПР і БЮТ. Робота, і нічого більше. Привітай від мене дружину і Олену Карпенко

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову