Вчора виповнилося 4 роки, як у сутичці з Лозінським загинула людина. Років через 4 Лозінський буде на волі?


16 червня 2009 року в сутичці за участі тоді ще народного депутата Віктора Лозінського загинув мешканець Ульяновського району Валерій Олійник.

Тоді я керував Інтернет-виданням «Кіровоград.proUA.com» (нині називається «Кіровоград-Коментарі»). Ми були першими у світі, хто повідомив про цей інцидент.

Лозінський провів у Кіровограді прес-конференцію, на якій виклав свою версію подій. Із цього приводу я тоді написав колонку. Актуальність тексту не втрачено й сьогодні.


На Лозінського напав ніндзя-наркоман 
У лісах під Голованівськом нема на кого полювати – всі звірі їдять з рук. А чоловік, якого затримали Лозінський і компанія, – спеціально навчений ніндзя-наркоман.
З виступу нардепа-БЮТівця Віктора Лозінського на понеділковій прес-конференції у Кіровограді вимальовується просто ідилічна картина. Звірі у лісі беруть їжу з рук, а хоробрий беззбройний депутат невтомно слідкує за тим, щоб їх ніхто не образив.
Всі, хто думає, що компанія у складі народного обранця, прокурора та начальника міліції причетна до смерті Валерія Олійника, глибоко помиляються. Насправді діло було так.
16 червня слуга народу Віктор Лозінський приїхав до рідного Голованівська. І зразу ж, не переодягнувшись із дороги, кинувся цьому народу служити.
Найперше, нардеп попросив до себе прокурора району і начальника райміліції. Ті доповіли, що в районі все спокійно, але мають місце і неприємні речі. Наприклад, на пам’ятному знаку селища було змінено тризуб на серп і молот. Тоді компанія вирішила поїздити навколишніми лісами: звірів з рук погодувати і заодно глянути – може, хтось десь там тризуба сховав.
Однак на зворотному шляху з лісу в Голованівськ на Лозінського напав озброєний до зубів ніндзя. Він підступно прогулювався полем, роззираючись навсібіч, і з усіх сил намагався виглядати браконьєром. А потім, на безневинне запитання «Ти хто?», несподівано вистрелив у народного депутата з пістолета. Правда, промахнувся.
Ніндзя не врахував, що Лозінський – не з лякливих. Нардеп хоробро вскочив у авто і кинувся на нападника. При цьому попросив начальника міліції з автівки вийти, щоб покликати підмогу. Наздогнавши ніндзю, депутат зупинив машину за метр – два від нього і разом із прокурором мужньо кинувся у бій.
Ніндзя відбивався, як міг. Але депутат і прокурор міцно тримали його за руки, поваливши перед цим на землю. Тоді нападник, вирішивши, що краще померти, аніж здаватися в полон, почав стріляти у себе. Цього разу попав, причому кілька разів. На щастя, Лозінському вдалося відібрати пістолет і відкинути його вбік.
У цей момент в руці у ніндзі раптом з’явився ніж, яким він почав різати руку нардепа. Потім переключився на кінцівку прокурора. І аж коли порізав їх разів по десять, змінив тактику: підступно штрикнув депутата у правицю. Той не очікував такої підлості і від несподіванки випустив злодюгу. Слідом так само зробив і прокурор, не чекаючи, поки штрикнуть і його.
Ніндзя рвучко підхопився на ноги і вихопив ще один пістолет. Нардеп, аби не ризикувати життям прокурора, відступив разом із ним до автомобіля. Вони сіли в авто і почали чекати на приїзд опергрупи. Злочинець тим часом забіг у ліс і сховався за деревом. Тікати в хащі не давали гордість самурая, зламана нога і вогнепальні поранення.
Оперативна група, прибувши на місце пригоди, оточила дерево. Начальник райміліції, проявивши неабияке благородство, віддав наказ не стріляти. Двадцять хвилин міліціонери намагалися вмовити злодюгу скласти зброю, але він у відповідь лише пуляв у них. Тоді начальник міліції сам кинувся на затримання. Отримав удар ножем у живіт, проте зумів справитися з нестерпним болем і подолати супротив кілера.
Тут якраз прибула «Швидка допомога». Медики не звернули уваги на вогнепальні поранення, дали ніндзі укол і наклали йому на ногу шину. Потім повантажили його в авто і повезли в Голованівськ. У райцентрі він помер.
Вчора Лозінський провів згадану прес-конференцію у Кіровограді. Він переконливо довів – за допомогою документів, отриманих із військової частини, де колись служив покійний, – що нападник був людиною з темним минулим і нечистою совістю. Крім того, нардеп продемонстрував відео-інтерв’ю з матір’ю загиблого. Каже, надибав на безкраїх просторах Інтернету і не має ніякого відношення до нього. (Це відео розміщено на YouTube користувачем, який зареєструвався у день розміщення). От воно і розкрило до кінця всю чорну сутність чоловіка, що напав на Лозінського і чесну компанію: ніндзя, за словами матері, вживав наркотики.
Тепер БЮТ цілком справедливо хоче, щоб Луценко нагородив їхнього сміливого колегу по фракції. Побільше таких депутатів – і звірі у лісах спатимуть спокійно.
А не так давно судді Вищого спеціалізованого суду в кримінальних і цивільних справах перекваліфікували справу про вбивство Віктором Лозінським Валерія Олійника на хуліганство.

В ухвалі вказано, що Лозінський не мав умислу на вбивство Олійника.

«Зокрема, поза увагою суду залишилось те, що ОСОБА_4 (Віктор Лозінський. ‒ НК), будучи досвідченим мисливцем (як встановив орган досудового слідства), з незначної віддалі з двох пострілів (прицільних ‒ за версією слідства) ‒ в першому випадку схибив, а в другому ‒ влучив лише в нижню частину ноги», ‒ сказано також у документі.

Також, на думку колегії суддів, «судом не достатньо враховано поведінку самого потерпілого та наявність у нього пістолетів і ножа».

Відтак колегія суддів вирішила перекваліфікувати дії Лозінського «на ч. 1 ст. 296 (хуліганство. ‒ НК), ч. 1 ст. 122 ( в редакції 2001 року) (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження. ‒ НК), ч. 2 ст. 121 ( в редакції 2001 року) (умисне тяжке тілесне ушкодження. ‒ НК) КК України».

За словами експертів, опитаних ТСН, Лозінський може достроково вийти з колонії, отримавши умовно-дострокове звільнення завдяки своїй сумлінній поведінці й ставленню до праці.

Цікаво, скільки ще сидіти екс-нардепу. Років чотири?

2 коментарі:

  1. Думаєш, чи не передати йому якось ЙАДУ? Чому так боїшся, що він вийде?

    ВідповістиВидалити
  2. З чого ти взяв, що боюся? Просто нагадую про події чотирирічної давності. Щоб не забули.

    ВідповістиВидалити

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.