Кіровоградський «УДАР» розколовся

Низка скандалів супроводжує кіровоградських соратників Віталія Кличка ще з минулорічних виборів. Тепер, схоже, міська організація цієї політсили в обласному центрі остаточно розкололася навпіл. Принаймні нині одразу двоє людей усерйоз вважають себе її головами.

Ситуація настільки заплутана, що навіть важко пригадати, з чого все почалося. Напевно, все-таки з виключення у липні 2012 року з лав партії голови кіровоградського міського осередку Олександра Макієнка та відомого бізнесмена Віктора Шмідта. Офіційне формулювання, розіслане тоді прес-службою місцевим ЗМІ, варте того, щоб навести його з незначними скороченнями (виділення – моє. – Авт.): «11 липня 2012 року в Кіровограді, в офісі міської організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», відбулась так звана «конференція міської організації партії». За Статутом Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», рішення про скликання місцевих конференцій приймає Рада відповідної організації. З 5 членів Ради міської організації 4, а саме Паніотов, Поляков, Підопригора та Попов не були повідомлені та запрошені на Раду міської організації, фактично засідання Ради не відбулось».
Міський осередок «УДАРу» в Кіровограді очолив Ігор Козуб.

Ще один скандал прогримів через місяць. Колишнього мера Знам’янки Віктора Крюкова та екс-заступницю генерального директора авіакомпанії «Урга» Галину Кузьменко без жодних пояснень виключили зі списків мажоритарників від «УДАРу», замінивши їх на завідомо непрохідних кандидатів.

Як закінчилися парламентські вибори, всі знають. Але найцікавіші метаморфози з кіровоградським «УДАРом» почали відбуватися після них. Око на міський осередок поклав бізнесмен та екс-регіонал Микола Онул.

29 липня нинішнього року міська організація «УДАРу» провела конференцію, в результаті якої виконуючим обов’язки голови обрали депутата кіровоградської міськради Дмитра Хоха (входить до близької до Онула депутатської групи «Єлисаветград»). Через деякий час Ігор Козуб повернув собі статус-кво.

А 5 вересня кіровоградські ЗМІ отримали загадковий прес-реліз. «З надійних джерел нам стало відомо, що сьогодні, о 18 годині, в офісному приміщенні на розі вулиць Тімірязєва і Тарковського 57/82, має відбутись конференція Кіровоградської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка», – йшлося в ньому. – Підготовка до сьогоднішньої конференції розпочалася ще вчора, коли кільком працівникам міського штабу видали частину заборгованості за роботу на виборчій кампанії. В момент видачі їм представили такого собі пана Горбовського, зауваживши, що саме ця людина є тим благодійником, завдяки якому вони отримують свої кревні, що його потрібно запам’ятати, і саме він завтра має стати очільником кіровоградської міської організації».
Слід зазначити, що згаданий у прес-релізі Сергій Горбовський – керівник ТОВ «Кіровоград-Ресурс». Дивним (чи не дивним?) чином номер телефону підприємства співпадає з телефонним номером дендропарку, яким володіє Микола Онул. Це неважко з’ясувати – достатньо скористатися пошуком в Інтернеті.

Конференція розпочалася рівно о шостій вечора, як і анонсувалося. Близько 17:50 перед входом до приміщення зібралися журналісти кількох місцевих ЗМІ, голова Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко, член партії «УДАР» Ярослав Бєзмєнов та ще кілька осіб. Охоронці відмовилися пропустити їх усередину, мотивуючи це тим, що захід не є публічним та, згідно з рішенням керівництва обласної організації «УДАРу», в будівлю можуть пройти лише делегати конференції по пред’явленню відповідних мандатів.

Охоронці також відмовилися пропустити всередину Ярослава Бєзмєнова, хоча він продемонстрував своє посвідчення голови виконкому кіровоградської міської організації партії «УДАР». Правда, рознощику піцци перешкод чинити не стали.

О 18:30 з приміщення почали виходити делегати конференції – здебільшого молодики років двадцяти на вигляд. Вони відмовилися спілкуватися з журналістами й організовано рушили вулицею Тімірязєва у бік центру.

Тим часом представники мас-медіа викликали наряд міліції та заявили про перешкоджання їхній професійній діяльності. На місце події особисто прибув начальник Кіровоградського міського відділу УМВС в області Юрій Колибєлкін. Поговорити з ним погодився в.о. голови виконкому міського осередку Костянтин Поляков, який пояснив (на знімку): ніхто нікому не перешкоджав, захід не є публічним, про результати конференції всіх повідомимо офіційно.

Того ж дня в Інтернеті з’явилася інформація про обрання новим головою кіровоградської міської організації Сергія Горбовського.

У понеділок свою незгоду з рішенням конференції висловив Ігор Козуб. Він скликав прес-конференцію і заявив приблизно те ж саме, що звучало більше року тому, коли його обрали головою кіровоградського «УДАРу»: «Захід не є легітимним, оскільки членів Ради осередку не повідомляли про його проведення».

За словами Козуба, він залишається головою осередку, відповідне документальне підтвердження є в управлінні юстиції. Крім того, з рішенням конференції ще розбиратимуться центральні керівні органи партії. (До речі, ревізійна комісія обласної організації вже розібралася: в ефірі ток-шоу «МИ» Дмитро Сінченко продемонстрував документи, які підтверджують нелегітимність зборів на розі Тарковського й Тімірязєва.)

Отже, що маємо станом на сьогодні.

Є голова кіровоградської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Сергій Горбовський. І є голова кіровоградської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Ігор Козуб.

Їм у нелегкій боротьбі зі «злочинним режимом» допомагають голова виконкому міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Ярослав Бєзмєнов та виконуючий обов’язки голови міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Костянтин Поляков.

Значить, далі буде. Хоча, звісно, хотілось би, щоб кіровоградські соратники видатного спортсмена та молодого політика Віталія Кличка давали приємніші інформаційні приводи.

Оригінал на сайті «УЦ» (рос.)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову