Магічні цифри Малої Виски

75 мешканців Малої Виски, яким виповнилося по 75 років, висадили 75 лип у міському парку. Акцію приурочили 75-літтю утворення Кіровоградської області, що відзначатиметься наступного року.

– Нескромно говорити, що це я придумав, – розповідає «УЦ» мер Малої Виски Юрій Гульдас. – Але це справді так. Я хотів би, щоб акцію підтримала вся область, усі міста й райони до 75-річчя Кіровоградщини. Участь у сьогоднішньому висадженні лип візьмуть і школярі – це своєрідний символ поєднання молодості й досвіду.



Дійство починається невеликим концертом та вітальними словами від мера міста й голови районної ради Світлани Сосновської.

– Цією акцією ми розпочинаємо низку заходів, запланованих до ювілею нашого рідного краю Кіровоградщини, – говорить вона. – Думаю, посадити дерево – найкращий подарунок. І через кілька років ми будемо милуватися результатами нашої сьогоднішньої роботи.

Офіційна частина надовго не затягується – до речі, у кореспондента «УЦ» склалося враження, що міський голова Малої Виски взагалі не надто полюбляє офіціоз. 75-річні маловищани та школярі беруть інвентар і прямують до липової алеї. Там уже викопані ямки, лишається посадити в них дерева й полити водою.

По завершенні висадки – святковий стіл для ветеранів. Каша, соління, гарячий чай із пиріжками та хоровий спів під баян і бубон. Учасників акції знову вітають Юрій Гульдас і Світлана Сосновська, до них долучається і голова райдержадміністрації Валерій Палій.

– Дякую вам за свято, – каже одна з пенсіонерок. – Нам отак зібратися всім разом, зробити хорошу справу, а потім гарно відпочити – ну що може бути краще?!

Липовою алеєю міська влада Малої Виски обмежуватися не збирається. Наступного року в райцентрі з’явиться… танк.

– Народний депутат Віталій Грушевський знайшов нам танк, – ділиться своїми планами з «УЦ» Юрій Гульдас. – Так склалося, що майже в кожному населеному пункті є стела, на якій викарбувані імена земляків, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни. У Малій Висці – немає, є лише пам’ятник загиблим воїнам, не землякам. Тепер от буде – танк, біля нього на гранітній брилі – імена маловищан, які не повернулися додому з війни. Стоятиме меморіал на в’їзді до проспекту Велігіна, поблизу школи-інтернату. Плануємо встановити до 70-річчя від дня визволення Малої Виски – 13 березня наступного року.

Ще у планах мерії – реставрація (вірніше, практично будівництво «з нуля») літнього кінотеатру в міському парку.

– Ми виграли 200 тисяч гривень на всеукраїнському конкурсі проектів розвитку місцевого самоврядування, – говорить Гульдас. – Передбачені кошти і в міському бюджеті, співфінансує нас і районна влада. Якби не було затримок із казначейством – ми почали б будівництво ще в нинішньому році, адже все є для цього.

Місто розвивається і змінюється на краще – це очевидно для будь-кого, хто пам’ятає, якою була Мала Виска ще років п’ятнадцять тому. Відремонтований стадіон, металопластикові вікна у дитячих садочках, освітлені вулиці…



На запитання «УЦ», чи збирається він балотуватися на мера на наступних місцевих виборах, Юрій Гульдас відповідає:

– До місцевих виборів ще два роки. Побачимо, як воно буде далі. Але хотілось би – навіть якщо я не балотуватимусь, – щоб місто розвивалося й далі. Адже головне в житті – не гроші, це я вам кажу як людина, яка кілька десятиліть займалася аграрним бізнесом. Головне – лишити після себе пам’ять. Людина живе доти, доки про неї пам’ятають.

Андрій Лисенко, «УЦ», фото автора

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову