Кличка на них немає…

(Написано й опубліковано до того, як з’явився коментар Ковальчука про легітимність Ревенка.)

Градус протистояння між «"УДАРом" Миколи Онула» та «"УДАРом" Ігоря Козуба» не знижується. І кінця-краю мильній опері поки не видно.


Традиційно – короткий виклад попередніх серій у хронологічному порядку.

У липні 2012 року рада Кіровоградської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» виключила з лав партії голову кіровоградського міського осередку Олександра Макієнка та Віктора Шмідта. Новим керівником кіровоградського УДАРу обрали Ігоря Козуба.

Відбулися парламентські вибори. Жоден із мажоритарників УДАРу до Верховної Ради не пройшов. Цією політичною силою в Кіровограді зацікавився місцевий бізнесмен, колишній регіонал Микола Онул. 29 липня 2013-го, за результатами конференції, в. о. голови кіровоградської міської організації став близький до нього депутат міськради Дмитро Хох.

Козуб із рішенням не погодився й оскаржив його. 5 вересня – ще одна конференція (підпільна, на неї пустили лише лояльних журналістів, делегатів і рознощика піцци). Козуба знову «пішли», головою осередку обрали зовсім не чужого Онулу бізнесмена, керівника ТОВ «Кіровоград-Ресурс» Сергія Горбовського.

17 вересня у кіровоградській міськраді з’явилася фракція УДАРу, яку очолила дружина Миколи Онула Лариса. До складу новоутвореного об’єднання ввійшли всі без винятку члени депутатської групи «Єлисаветград».

Увечері того ж дня голова обласного осередку УДАРу Анатолій Ревенко чи не вперше за півтора роки з’явився перед представниками кіровоградських ЗМІ. Він офіційно представив голову кіровоградської міської організації Сергія Горбовського та розповів про згадане створення фракції.

18 вересня 16 із 29 первинних осередків УДАРу в обласному центрі прислали своїх делегатів на ще одну конференцію міського осередку, яку цього разу скликав Ігор Козуб. Вони підтвердили його повноваження на посаді голови організації.

Після невеликого затишшя історія продовжилась.

Кіровоградом почали гуляти листівки з заголовком «Вони ганьблять УДАР Кличка». У них ішлося про бурхливе минуле членів фракції УДАРу в міськраді Лариси Онул, Віталія Бєлова та Любові Виноградової: наводився перелік статей Кримінального кодексу, з якими у них були проблеми, тощо.

Приблизно тоді ж кіровоградці й гості міста побачили білборди з надписами: «Кіровоградські бандити вступають в УДАР!», а в самісінькому центрі Кіровограда невідомі відкрито розповсюджували «чорнушні» папірці, спрямовані вже проти особисто Анатолія Ревенка.

1 жовтня представники УДАРу розгорнули наметове містечко під вікнами офісу обласної організації, вимагаючи повернути їм гроші, заборговані за минулорічну виборчу кампанію.

2-го Ігор Козуб скликав прес-конференцію, на якій повідомив, що він тепер є ще й головою …обласного осередку партії, й продемонстрував протокол відповідного засідання ради, на якому Анатолія Ревенка виключили зі струких лав УДАРу. Повноваження останнього автоматично перейшли до його першого заступника Козуба.

Близько опівночі 3-го один із наметів біля офісу обласного УДАРу раптом загорівся. Наступного дня там красувалася купка попелу, яку, схоже, не прибирали навмисне: дивіться, мовляв, люди добрі, що твориться.

8 жовтня УДАР заявив про створення фракції у Кіровській райраді Кіровограда. Свою діяльність нове об’єднання почало настільки енергійно, що зірвало засідання сесії.

Потому виконавці головних ролей трохи перепочили і з новим ентузіазмом приступили до зйомок.

11 жовтня в інтерв’ю Інтернет-виданню, яке пов’язують із Миколою Онулом, заступник голови виконавчого комітету партії «УДАР» Володимир Курінний говорить: «Останнім часом ніяких кадрових змін у структурі кіровоградського регіонального осередку нашої партії не відбулось. Як і раніше, легітимним головою кіровоградської організації партії «УДАР» є Анатолій Ревенко. І ніхто, підкреслюю – ніхто, не може поставити під сумнів легітимність його перебування на цій посаді. Новообраним керівником міського осередку «УДАРу» на даний час є Сергій Горбовський. У нас немає жодних підстав ставити під сумнів рішення конференції, на якій його було обрано головою».

14 жовтня Анатолій Ревенко скликає брифінг, під час якого підтверджує слова Курінного.

– До центральної ревізійної комісії надійшли скарги на рішення про виключення Ігоря Козуба з партії та на рішення конференції від 5 вересня про те, що головою кіровоградської міської організації став Сергій Горбовський, – каже він. – Ревізійна комісія розглянула ці скарги і прийняла рішення не задовольняти їх.
– А можете продемонструвати нам копії документів від ревізійної комісії, на які ви посилаєтесь? – цікавиться кореспондент «УЦ» (із глибоко прихованою надією, що нарешті над усіма «і» з’являться крапки, а на екранах – остання серія «Санта Барбари» кіровоградського розливу).

– Ось у мене на столі лежать, – показує здалеку на якісь папери Анатолій Ревенко. – Але я не думаю, що їх треба показувати. Скоро все офіційно стане відомо.
Тим часом під вікнами офісу обласної організації УДАРу, де відбувається брифінг, представники кількох районів проводять пікет із вимогами повернути зароблене на минулорічних виборах. Вони скандують: «Ревенко, віддай гроші!» Однак керівник партії Кличка на Кіровоградщині лаконічно пояснює журналістам: «Провокації. Я не знаю, хто ці люди»…

…Що далі? Логічно припустити, що серіал не закінчується і продовжиться черговим ходом Ігоря Козуба. Яким саме – прогнозувати складно.

Чи, може, приїхав би у Кіровоград боксер і політик Віталій Кличко? Закрився з Ревенком і Козубом у кабінеті… Удар, ще удар – і знайшли б якийсь консенсус.

Андрій Лисенко, «УЦ», фото: vespo.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову