До нових зустрічей в ефірі!

Перший сезон «мильної опери» про кіровоградський УДАР завершився.

Короткий виклад попередніх серій. Навіть дуже короткий, бо, чесно кажучи, набридло спостерігати за тим, як місцеві соратники Віталія Кличка завзято псують його імідж.

Скандали почалися ще минулого року. З кіровоградської міської організації вигнали її керівника Олександра Макієнка та Віктора Шмідта, головою обрали Ігоря Козуба. Після виборів УДАРом зацікавився відомий у Кіровограді бізнесмен і політик Микола Онул. В організації з’явилися близькі до нього люди, Козуба «пішли».

Останній вирішив не здаватися і з цим не погодився. Більше того, він повідомив, що тепер є ще й головою …обласного осередку партії, й продемонстрував протокол відповідного засідання ради, на якому Анатолія Ревенка виключили зі струнких лав УДАРу. Повноваження останнього автоматично перейшли до його першого заступника Козуба.

Ще у Кіровограді згорів один із наметів, із яких колишні агітатори вимагали в Ревенка грошей за минулорічну виборчу кампанію, містом розповсюджувались «чорнушні» листівки, спрямовані проти «УДАРу Миколи Онула», висіли білборди зі словами «Бандити вступають у кіровоградський УДАР!»

Нарешті кіровоградськими перипетіями зацікавились у Києві. Події прокоментував голова центрального виконавчого комітету партії «УДАР» Віталій Ковальчук.

У партії немає боргів перед людьми, які працювали на минулорічній виборчій кампанії, – безапеляційно заявив він. – Переважна більшість людей працювала на волонтерських засадах. Якщо ж хтось дозволяв собі брати на себе додаткові зобов’язання, то я запропонував їм, щоб вони їх особисто і виконали. Нині перед усіма обласними організаціями поставлене чітке завдання: залучати людей на президентських виборах лише на волонтерських засадах. Гроші не будуть мірилом для тієї чи іншої особи, яку ми залучатимемо виконувати ті чи інші функції. Я впевнений, що нам вдасться знайти потрібну кількість однодумців.
Ковальчук також підтвердив легітимність Анатолія Ревенка на посаді голови кіровоградської обласної організації та рішень конференції, на якій очільником кіровоградського міського осередку обрали Сергія Горбовського.

Керівник виконкому натякнув, що Ігорю Козубу не завадило б «скинути оберти»:

– Я особисто жалкую з приводу того, що певні колишні члени нашої команди в конфлікті між суспільним та особистим обрали власні амбіції, підкріплені зовнішнім впливом з боку влади.

Козуб же зупинятися не збирається.

– Віталій Анатолійович у цьому питанні – не відвертий, нещирий і непослідовний, – зазначив він щодо боргів перед агітаторами у відеоінтерв’ю сайту «Гречка». – Якщо я розкажу всю правду, то це вийде за межі партійної етики. Були і волонтери, і люди, які працювали за гроші. Керівництво партії поставило нам завдання: шукати ресурси на місцях і розраховуватись із боргами. У Кіровограді ми так і зробили. Та і сам Віталій Кличко відкрито говорив, що заборгованість є. Чому Віталій Ковальчук вважає інакше, я не знаю.

Не змінилась і його позиція щодо того, хто насправді очолює УДАР на Кіровоградщині.

– Ці всі диктаторські методи, якими користується Віталій Ковальчук, повсюдно будуть нариватися на таку ж реакцію, як у Кіровограді, – сказав він. – Ну і плюс характер у мене такий: я не хочу, щоб об мене витирали ноги. Починаючи з березня й до сьогодні, до середини жовтня, Козуба не «з’їли». І не тільки Козуба, а і його команду. Де-юре, Анатолій Ревенко не є головою обласної організації політичної партії «УДАР». Подобається це Ковальчуку чи ні, але Ревенка виключили з партії. Я боротимуся до останнього. І хотів би почути думку політради нашої партії.

Відтак ще один сезон – не за горами. Скоріше всього, Ігор Козуб обдумає свої наступні кроки і з новим силами візьметься до благородної справи – боротьби з «несправжнім», на його думку, УДАРом. Коли це все скінчиться (а головне – як) – поки невідомо.

Опубліковано в «УЦ» №43 від 24 жовтня 2013 року

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову