Як Смоліне і Березівка будинок поділити не змогли

Дивна історія розігралася на межі селища Смоліне та села Березівка Маловисківського району. Мешканці триповерхового будинку ніяк не можуть зрозуміти, в якому населеному пункті вони живуть.

– Ордери нам видали на адресу «вулиця Шкільна, 36», – розповідає «УЦ» мешканець будинку Віктор Харченко. – Сільський голова пішла в прокуратуру – ніби в сільради вкрали будинок. Ми перепрописувалися вже на Шевченка, 12. Я так розумію, у Смоліному хотіли зробити, щоб цей будинок належав до селищної ради. Ну а тепер ми – Березівська сільська рада.

Почнемо з історії. Кілька років тому селищний голова Смоліного Микола Мазура вирішив реконструювати приміщення енерговодоканалу й роздати квартири тим, хто стояв у черзі на житло.

– Будинок був на балансі рудоуправління, – пояснює він. – Потім – Смолінської шахти. Потім від неї відокремили енерговодоканал, і в будівлі розмістилося його управління. Займали лише кілька кабінетів у триповерховому приміщенні. Ми виділили їм три кабінети у приміщенні селищної ради, а сам будинок вирішили реконструювати та віддати квартири людям, які роками стояли в черзі на житло. Я особисто підійшов до тодішньої сільської голови Березівки Оксани Лапшинської. Розповів про нашу ідею і попросив, щоб сільська рада рішенням сесії передала земельну ділянку під будинком Смолінській селищній раді. У нас зараз, до речі, є державний акт на цю ділянку.

А тоді відбулися вибори. Мешканці Березівки не проголосували за Лапшинську. Сільським головою стала Валентина Шаповал.

– Ми ж тим часом виготовили проект, створили громадську організацію «Житло для людей», – продовжує Мазура. – За кошти селищної ради відремонтували комунікації, електрику, водопостачання. За сприяння тоді ще першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка нам виділили субвенцію на те, щоб зробити шатровий дах. Зрештою, видали людям ордери на квартири в будинку за адресою «вулиця Шкільна, 36». Я хотів створити тут ОСББ – мешканці не були проти – і показати переваги такого об’єднання рештам смолінських багатоповерхівок.

Однак Валентина Шаповал раптом згадала, що будинок стоїть на землі, яка нібито належить Березівській сільраді. Звернулася до прокуратури.

– До мене підійшов один із депутатів Березівської сільради з проханням: «А чи не могли б ви виділити квартиру в цьому будинку для моєї доньки?», – ділиться подробицями Мазура. – «Ну, це ж не я особисто виділяю, – сказав я йому, – крім того, у нас усе, відповідно до черги на житло. Стояла б ваша донька чи ви у черзі – питань не було б». Після цього Валентина Шаповал написала у прокуратуру: мовляв, у нас украли будинок. Ми вирішили з прокуратурою не сваритися, і селищна рада скасувала рішення про виділення адреси. Відтак будинок тепер знаходиться на вулиці Шевченка, 12.

За словами Віктора Харченка, сільська рада Березівки не надто спішить допомагати мешканцям будинку. В ньому, до речі, вже живуть чотири сім’ї. З 21 квартири три виділені для медиків.

– Голова селищної ради Микола Миколайович Мазура активно допомагає. Великі спасибі йому за це, – говорить Харченко. – Він і добився в області, щоб дах тут перекрили. А от із боку сільської ради ніякої допомоги немає. Ми не один раз просили в сільського голови, щоб нам поставили сміттєві баки. Нічого цього вона не робить. Завжди їй щось заважає.
Валентина Шаповал усі звинувачення на свою адресу відкидає.

– Вам неправильну інформацію дають, – заявляє вона в коментарі «УЦ». – Земля – Березівської сільської ради. А вони просто написали в адресі, що це – Смоліне. Не Смоліне це, а Березівка, вулиця Шевченка. Будинок цей побудували ще бозна-коли. Там раніше був енерговодоканал. А потім Смоліне зробило реконструкцію… Буде їм там і смітник, і все, що треба… І взагалі, що це ми з вами по телефону говоримо? Якщо якісь нісенітниці понаписуєте, я все заперечуватиму. З якої ви, кажете, газети? «Україна-Центр»? Ну то я теж напишу, але в іншу газету.

У Маловисківській райдержадміністрації про проблему знають. А от допомогти не можуть.

– Це – конфлікт між двома органами місцевого самоврядування, я не можу туди втручатися, – пояснює голова РДА Валерій Палій. – Я намагався їх помирити – однак нічого не вийшло. Треба обом радам виготовляти відповідну документацію, щоб довести право власності на земельну ділянку та на сам будинок. Або вирішувати це питання в суді. Скажімо, у виготовленні документації райдержадміністрація посприяти може. А от втручатися у конфлікт напряму – ні.
Яка доля чекає на будинок, а головне – на його мешканців? Важко відповісти на це запитання.

– Ми тепер не маємо права вкладати бюджетні кошти у нібито не наше майно, – каже Микола Мазура. – Земельна ділянка – наша, але мешканці будинку зареєстровані на території Березівської сільради. Скоріше всього, ми скинемо цей будинок із балансу. Однак дуже не хотілось би цього: хто ж його тоді на баланс візьме? Березівська сільрада? Сумніваюся…

Опубліковано в «УЦ» №45 від 7 листопада 2013 року

Немає коментарів

Крапка

Це – останній запис у блозі. Новий рік – нове життя. Надалі читайте мене тут: http://a-lysenko.tumblr.com  

На платформі Blogger.