Як користуватися пошуком в Інтернеті?

Така тема сьогоднішньої лекції для журналістів видання кіровоградського опозиціонера й активного борця за права громадян Миколи Онула «Акула».

Цитата (виділення – моє): «У середу інформаційний простір України вибухнув новиною: кіровоградський «Беркут» відмовився виїздити в Київ для зачистки мітингуючого Майдану. Інформацію розповсюдив LB.ua, а потім і Цензор.пеt  з посиланням на «Рідний Кіровоград», який, у свою чергу, посилався на власні джерела. «Незважаючи на погрози і можливі санкції проти нас весь особовий склад – 220 бійців, відмовились вантажитись в автобуси і не виїхали на Київ, – розповів один з командирів». Так було сказано у повідомленні. Його підхопили й місцеві видання, зокрема інтернет-сайти. Очевидно, атмосфера у суспільстві була такою, що подібних повідомлень чекали і хотіли їм вірити. Та, мабуть, не один журналіст перепитав у колег: «А що це за «Рідний Кіровоград»? Це що – щось нове з’явилось?» Але цей сумнів не став визначальним. І інформація розлетілась по всіх усюдах.

Так, ні видання, ні сайту «Рідний Кіровоград» у нашому краї не існує (пошукові системи дають цю назву виключно зі згадкою про нашумілу інформацію про кіровоградських беркутівців). Є громадська організація з такою назвою, наближена до народного депутата Андрія Табалова. Її голова Артем Постолатій  стверджує, що ні він, ні його колеги не причетні до розповсюдження цієї інформації, але намір створити сайт з такою назвою  у них був, та поки що це лише намір».


Щоб лишилося для нащадків, публікую тут скрін із цим шедевром.А це що за скрін? Невже сайту, якого не існує?
Ось і посилання про всяк випадок: http://mykirov.com

Я можу написати тут із десяток способів, якими можна знайти в мережі сайт «Рідний Кіровоград». Через сильне бажання лягти спати обмежуся чотирма.

Для початку можна пошукати в «Гуглі». Правда, більш-менш пристойний результат – аж на четвертій сторінці.А так?А отак? І посилання є, а не просто назва.І ще один спосіб – на десерт. Є така пошукова система, «Яндекс» називається. То, якщо не вдається знайти інформацію в «Гуглі», можна спробувати скористатися нею – там інший алгоритм. Тут «Рідний Кіровоград» узагалі на першому місці в результатах.До нових зустрічей в ефірі!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кировоградский Колизей: сатанинские зрелища

Професія «валютчик»

Три історії про русифікацію й українську мову